Fırında Erişte 400gr

Stokta Var - 400gr

25 TLGÜMÜŞELLER coğrafi işaret belgeli özel ürünler, herkese uygun yöresel doğal gıdalar, doğadan toplanan tıbbi aromatik bitkiler, mevsiminde toplanıp kurutulmuş ürünler, sağlıklı ve besleyici ürünler gibi birçok ürünü sizler için hijyenik olarak hazırlamaktadır.

Gümüşeller Kadın Kooperatifi Kalitesiyle

Ürün Detayları

Kış gelmeden kışın yiyeceklerini hazırlamak sizlere rahat bir mevsim geçirmenizi yardım edecektir. Anadolu'da özellikle sonbaharda kışa birçok ürün hazırlanmakta olup modern diliyle noodle tarzı bir ürün olan Erişte, un, yumurta, yağ ve tuzun hamur haline getirilip çeşitli şekillerde kesilmesiyle yapılır.

Oda sıcaklığında kesildikten veya güneşli bir yere yerleştirildikten sonra kurutulan bir makarna türü olarak geçmektedir.Eski zamanlarda birlikte hazırlanan erişteler şimdi marketlerde paket paket satılmaktadır. Özellikle pilav veya çorba yaparak yiyebileceğiniz besleyici ve doyurucu bir besin olarak geçen erişte içindeki mineralleriyle de vücuda katkı sağlar.

 

Erişte Faydaları

Birçok organa faydası olduğu bilinen eriştenin faydalarını sizler için derledik. Aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz;

  • Vitamin türlerinden en çok faydalanan ürünlerde arasında gösterilen erişte çok fazla A vitamini içerir. Bu nedenle düzenli olarak erişte tüketimi cildin parlaklığını ve canlılığını artırabilmektedir.
  • Şeker hastalığı riskini azaltacağı gibi şeker oranını da dengeleyici bir etkiye sahiptir.
  • İçerdiği B vitaminleri sayesinde günlük enerji ihtiyacınızın yarısını karşılar niteliktedir.
  • Düzenli olarak tüketilirse ve dengeli bir şekilde beslenmeye uyarlanırsa kemikleri ve eklemleri güçlendirebilir.
  • Vücutta kolayca sindirilir.
  • Kolesterolü düzenleyerek sağlıklı yaşam için zemin hazırlar.

 

Erişte Kilo Yapar mı?

İnsanların çoğu kez makarna olarak arattığı erişte, içerik ve yapı olarak makarna ürünlerine benzer ve insan vücuduna birçok faydası vardır. Ayrıca pratik yemeklerin eşsiz bir lezzeti olarka bilinen bu ürün kolayca yapılması ile doyuruculuğu yüksektir.

A, B1 ve B2 vitamini yönünden zengin eriştenin kilo yapıp yapmayacağı konusunda kesin bir bilgi olmasa da bir porsiyon orta boy erişte 100 grama eşdeğerdir ve 244 kalori içerir. Sadece eriştede değil her ürünün fazla tüketimi zarara yol açmaktadır.

Çok fazla pişmiş erişte veya başka bir yiyecek tüketirseniz, kalorisi ne kadar düşük olursa olsun kilo problemlerine neden olacaktır. Ara sıra haşlanmış erişte yemekte sorun olmaz fakat dediğimiz gibi haşlanmış erişte kilo aldıran bir ürün değildir.

 

Erişte Nerelerde Kullanılır ?

Eriştenin kullanımı daha çok yemeklerde tercih edilmektedir. Hafif bir yemek olarak görülen sade erişte; un, yumurta, yağ ve tuz karışımından yapılan ve kibrit çöpü büyüklüğünde kesilmiş bir hamurdur. Küçük olması nedeniyle fazla stok yapılan bir besindir.

Anadolu'da kış yemeği olarak yense de her an yenebilen, yapımı hızlı ve kolay bir baklagildir. Et suyu ile yapılan bir çorbaya ekleyip etli veya tek başına afiyetle yiyebilirsiniz. Eğer et yemiyorsanız sadece sulu hamur şeklinde de tüketmek mümkün.

Ürün Yorumları

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Kalite

Sertifika ve kalite belgeleri buraya gelecek...

Kadın Elinden

Kadın elinden üretim

Mevsim Meyvesi

Taze mevsim meyveleri ile üretim

100% Doğal

Katkısız doğal üretim

Sepetim 0 Ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır