Kuşburnu Reçeli 800gr

Stokta Var - 800gr

0 TLGÜMÜŞELLER coğrafi işaret belgeli özel ürünler, herkese uygun yöresel doğal gıdalar, doğadan toplanan tıbbi aromatik bitkiler, mevsiminde toplanıp kurutulmuş ürünler, sağlıklı ve besleyici ürünler gibi birçok ürünü sizler için hijyenik olarak hazırlamaktadır.

Gümüşeller Kadın Kooperatifi Kalitesiyle

Ürün Detayları

Kuşburnu reçelinin faydaları saymakla bitmese de kıyaslama yapacak olursak kuşburnu çayına eşdeğerdir. Kışın içtiğiniz takdirde hem bağışıklığınızı güçlendirir hemde daha dinç olmanızı sağlar. Bol olması nedeniyle yaz kış kahvaltılık olarak tüketilmesinde fayda vardır. Bu işlevi nedeniyle C vitamini rezervi olarak bilinen kuşun burnu kışın vücudun soğuk algınlığına ve hastalıklara karşı direncini artıracağı da bilinenler arasındadır.

 

Kuşburnu Reçeli Faydaları

Kahvaltının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olan kuşburnu reçelinin faydalarını sizler için srıaladık;

  • Kuşburnu yol kenarlarında ya da özel ekim alanlarında yetiştirilen antioksidanlarda çok güçlü olduğu kanıtlanmış ve bol miktarda C vitamini içeren bir bitkidir.
  • Reçel olarak yenildiğinde iltihaplı hastalıklara faydalıdır. Eklem, romatizma ve kireçlenme rahatsızlıklarına faydalı olduğu klinik çalışmalarda görülmüştür,
  • Vücudun üst solunum yolu hastalıklarına karşı direncini arttırır. Grip kapma riskini azaltır.
  • Kuşburnu reçeli eklem iltihabı ve romatizma ile mücadelede oldukça önemlidir.
  • Avrupa'dan sonra Türkiye'de yaygın olarak görülen artrit kuşburnu reçeli semptomlarını azaltmak için kullanılır.

 

Kuşburnu Çayı Neye İyi Gelir ?  

Sadece sağlığa değil dış görünüşe de iyi geldiği bilinmektedir. Kuşburnundaki aktif maddeler nedeniyle kolajen içeriğini artırabilir. Bu sayede cildinizi sıkılaştırmak ve güzelleştirmek için kuşburnu yağı kullanabilirsiniz.

Kuşburnunun bir diğer tüketim şekli de kuşburnu reçelidir. Kuşburnu reçeli genellikle kahvaltıda ilk tercihtir ve yaz kış rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ekmeğinizin sütüne sürmek isteyeceğiniz hem sağlıklı hemde lezzetli bir ürün arıyorsanız kesinlikle kuşburnu reçelini denemelisiniz. Özellikle vücudunuzda demir veya A vitamini eksikliği varsa bu eksikliği dengelemek için kuşburnu reçeli kullanabilirsiniz.

 

Kuşburnu Reçeli ne kadar tüketilmeli ?

Ne kadar tüketilmesinden önce kuşburnu reçeli hangi besin değerlerini taşıyor bunlara değinelim. C vitamini açısından oldukça zengin olan bu reçel ayrıca fosfor ve potasyum açısından da zengindir.

Karoten, A vitamini ve B1, B2, E ve K vitaminlerini bünyesinde barındırmakla kalmaz sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, manganez, bakır ve çinko gibi katyonlar ile sülfat, klorür, nitrat gibi anyonlar da bulunmaktadır.

Uzmanların kuşburnu reçelinin tüketiminde tavsiyesi ise çocuklar için 1-2 tatlı kaşığı yetişkinler için bu gün içerisinde 3-4 defa ekmeğin üstüne sürülebilecek olup kahvaltılarda eksik edilmeyecek marmelatlar arasında yer almaktadır.

Ürün Yorumları

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Kalite

Sertifika ve kalite belgeleri buraya gelecek...

Kadın Elinden

Kadın elinden üretim

Mevsim Meyvesi

Taze mevsim meyveleri ile üretim

100% Doğal

Katkısız doğal üretim

Sepetim 0 Ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır