Sade Kesme Makarna 500gr

Stokta Var -

26 TLGÜMÜŞELLER coğrafi işaret belgeli özel ürünler, herkese uygun yöresel doğal gıdalar, doğadan toplanan tıbbi aromatik bitkiler, mevsiminde toplanıp kurutulmuş ürünler, sağlıklı ve besleyici ürünler gibi birçok ürünü sizler için hijyenik olarak hazırlamaktadır.

Gümüşeller Kadın Kooperatifi Kalitesiyle

Ürün Detayları

Kış aylarına girerken yapılan hazırlıkların vazgeçilmezi olan ve Anadolu’da erişte olarak da bilinen kesme makarna, bol yumurta ve süt ile hazırlanarak harika soslarla efsane bir lezzet kazanır ve enfes bir tat olarak sofralarımızda yerini alır.

 

Kesme Makarnanın Lezzetindeki Sır

Makarna hiç şüphesiz evrensel bir lezzetir ve her menüye ister sıcak ister soğuk olsun kolaylıkla dahil olarak lezzet katması, farklı soslarla benzersiz bir yapıya bürünmesi ve kolay tüketimi, makarnayı sofralarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden biri haline getirmiştir. Kesim şekli ve uzunluğuna bağlı olarak birçok makarna türü vardır ve Anadolu’dan dünyaya yayılan lezzetlerden biri olan kesme makarna yani erişte, tüm bu türler içerisinde lezzetindeki sır ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

Anadolu kültüründe kış hazırlıklarının olmazsa olmazı erişte yani kesme makarna, içerisindeki yumurta ile leziz bir tada sahiptir. Farklı yörelerde içeriğindeki oran ve kesim şekli değişse de erişte için yumurta vazgeçilmezdir.

Un, yumurta ve suyun karışımıyla ortaya çıkan kesme makarnanın lezzetini, bu karışımdaki oranlar ve hamuru yoğuran, açan ve kesen ellerin hüneri belirler. Usta ellerde yoğrulan, açılan, pişirilen ve kesilen hamurdan ortaya çıkan kesme makarna, tadına doyulmaz bir lezzet olarak sofralarımızda yerini alır.

Endüstriyel tesislerde üretilen makarnanın aksine kesme makarnanın bu denli lezzetli olması hiç şüphesiz kullanılan un ve yumurtada gizlidir. Özellikle verimli ovalardan toplanan enfes buğdaylardan üretilen unlar ve salma köy tavuklarının ürettiği besin değeri yüksek yumurtaların kullanıldığı kesme makarnaların lezzeti ile endüstriyel makarnalar arasında belirgin bir fark olması hayli doğaldır.

 

Kesme Makarna Nasıl Saklanır ?

Kesme makarnanın yapılış süreci, saklanmasıyla ilgili detayları da ortaya çıkarır. Kesme makarnanın hamurunu kestikten sonra makarnayı pişirmek, çok daha kolay kurutulması ve paketlenmesini sağlayarak raf ömrünü uzatır. Bu uygulamanın bir diğer avantajı ise; taze makarnaların aksine kurutulan makarnaların buzdolabı dışında da rahatlıkla saklanabilmesidir. Burada kesme makarnanın kesiliş biçimi ya da uzunluğunun herhangi bir önemi yoktur. Uzun ya da kısa olsun kesme makarna çeşitlerinin tümü eğer pişirilerek kurutulduysa mutfağımızdaki raflarda rahatlıkla saklanabilir.

Ürün Yorumları

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Kalite

Sertifika ve kalite belgeleri buraya gelecek...

Kadın Elinden

Kadın elinden üretim

Mevsim Meyvesi

Taze mevsim meyveleri ile üretim

100% Doğal

Katkısız doğal üretim

Sepetim 0 Ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır