Vişne Reçeli 800gr

Stokta Var - 800gr

69 TLGÜMÜŞELLER coğrafi işaret belgeli özel ürünler, herkese uygun yöresel doğal gıdalar, doğadan toplanan tıbbi aromatik bitkiler, mevsiminde toplanıp kurutulmuş ürünler, sağlıklı ve besleyici ürünler gibi birçok ürünü sizler için hijyenik olarak hazırlamaktadır.

Gümüşeller Kadın Kooperatifi Kalitesiyle

Ürün Detayları

Dalından koparıldığı gibi yendiğinde ağızda mayhoş bir tat bıraksa da marmelatı yapıldığında oldukça lezzetli ve doyurucu besinlerden bir tanesi haline gelmektedir.  Osteoartrit, yararları saymakla bitmeyen vişne reçelinin kas ağrısı, diyabet, yüksek tansiyon, uykusuzluk gibi hastalıkların tedavisinde oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

 

Daha çok spor yapan atletizm ile uğraşan sporcular için büyük faydası yer alırken sindirime büyük oranda yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca tatlılar, kekler, hamur işleri gibi birçok üründe kullanılan bir besindir. Organik olarak yapılan reçeller vitamin ve mineral bakımından zengin olup organik tatlandırıcı olarak da kullanılabilmektedir.

 

Vişne Reçeli Faydaları

Birçok organa faydası olduğu bilinen vişne reçelinin faydalarını sizler için derledik. Aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz;

 

  • Özellikle kış aylarında etkili olup bağışıklık sistemini güçlendirebilir.
  • Kornea iyileştirici etkisi bulunduğu için gözler için de büyük faydalar sağlar.
  • Kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineraller içerir.
  • Çocuklarınıza her gün yedirmeniz gereken bir besin olup ayrıca kabakulak, su çiçeği ve kızamık gibi enfeksiyon riskini de azaltabilir.
  • Rahatlatıcı etkisi sayesinde sinir sistemi üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir.
  • Kalp dostudur ve kalp sağlığına büyük faydaları vardır. Yaşlıların sabah kahvaltısında tercih etmesi gereken bir besindir.
  • Prostat kanseri ve kolon kanserine karşı koruma sağladığı bilinenler arasındadır.

 

Vişne Reçeli Neye İyi Gelir ?  

Organik meyvelerin insan sağlığına faydası özellikle bilinenler arasındadır fakat reçel olarak yapıldığında hem daha doyurucu hemde daha lezztli organik bir besin olarak kaldığı bilinmektedir.

 

Ekmeğin üzerine sürülmek için kahvaltıda genellikle reçel kullanılır ve farklı reçel çeşitleri kullanılarak lezzetli kahvaltılıklar oluşturulmaktadır. Ham haliyle yemek zor olsa da marmelat olarak yediğinizde gün boyunca tok tutar ve ayrıca tatlı, kek ve donut yapımında da kullanılır.

 

Diğer meyveler gibi reçellerin de aşırı tüketimi tüm gıdalar gibi sağlığa zararlıdır. Diyetinizde her gün tükettiğiniz kalori miktarını hesaplayarak organik reçel yiyebilir herhangi bir alerjinizin olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza danışabilirsiniz.

 

Vişne Reçeli Nasıl Kullanılır ?

Anadolu coğrafyasında kahvaltı ve öğle yemeklerinde hatta bazı akşam yemeklerinde dahi reçelin kullanıldığı biliyor. Çeşitli reçeller yapmak için farklı meyveler kullanılabilse de, özellikle yağ ve bal ikilisinden sonra yağ ve reçel ikilisi ağızda muhteşem bir tat bırakmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay şeker oranıdır. Vişne reçelindeki zengin mineral ve vitaminler onu faydalı bir gıda haline getirse de reçel üretiminde kullanılan yüksek miktarda şeker yaşlılar için risk kaynağı olabilir.

Bir porsiyon 44 kalori içerir ki bu da 15 grama tekabül etmektedir. C vitamini, folik asit, potasyum ve lif açısından zengin olan vişne reçeli özellikle kışın yenmek için konserveleri veya kekleri süslemek için kullanılır.

Ürün Yorumları

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Kalite

Sertifika ve kalite belgeleri buraya gelecek...

Kadın Elinden

Kadın elinden üretim

Mevsim Meyvesi

Taze mevsim meyveleri ile üretim

100% Doğal

Katkısız doğal üretim

Sepetim 0 Ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır